Pozytywna ocena oprogramowania akceleratora Coline 6 podczas wizyty Panelu Ekspertów
wtorek, 07 maja 2013 21:47
Drukuj

Panel pod hasłem „Coline 6 – oprogramowanie” zorganizowany w dniach 8-9.4.2013 poświęcony był ocenie oprogramowania wchodzącego w skład linii terapeutycznej akceleratora Coline 6. Na zaproszenie mgr inż. Kai Swat w NCBJ gościło kilku ekspertów – fizyków medycznych posiadających praktyczne doświadczenie w pracy ze sprzętem i oprogramowaniem do radioterapii.

Z Wielkopolskiego Centrum Onkologii przyjechali mgr Marta Kruszyna i mgr Sebastian Adamczyk, natomiast z Centrum Onkologii w Gliwicach – mgr Łukasz Dolla.

Podczas spotkania goście zostali zapoznani z funkcjonującym oprogramowaniem wchodzącym w skład linii terapeutycznej składającej się z Systemu Planowania Leczenia PlanW, Systemu Kolejkowania Pacjentów, Systemu Rejestracji i Weryfikacji, Systemu Obrazowania oraz Systemu Sterowania Akceleratorem. Przedyskutowo też wymagania dla tego typu aplikacji pod kątem ich użytkowania w warunkach klinicznych, a eksperci zapowiedzieli wykonanie ekspertyz oprogramowania.

Zaproszeni goście byli pod wrażeniem prac prowadzonych w NCBJ, a funkcjonalność prezentowanych systemów została oceniona bardzo pozytywnie. Wskazówki udzielone przez ekspertów przyczynią się do dalszego rozwoju linii terapeutycznej.

 

 

 

 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Innowacyjna Gospodarka Narodowe Centrum Badań Jądrowych Unia Europejska

stat4u